E.ART | ORZEŁ TO NASZ SYMBOL. WYSTAWA PATRIOTYCZNA

E.ART | ORZEŁ TO NASZ SYMBOL. WYSTAWA PATRIOTYCZNA

Zapraszamy do obejrzenia prac grupy plastycznej „Twórcze dzieciaki", prowadzonej przez Panią Agnieszkę Ostrowską oraz prac uczestników zajęć pracowni plastycznej Pani Katarzyny Mościńskiej.

TWÓRCZE DZIECIAKI:
Z okazji Święta Niepodległości zadaliśmy sobie pytanie, jaki byłby mój film o Polsce?
Gdybym był reżyserem, jaki film chciałbym nakręcić? Jaki nadałbym mu tytuł?
Na wystawie można zobaczyć najważniejsze kadry z tych wyobrażonych filmów.
Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji „Mój film o Polsce", na którą składają się prace: Adriana Malesy, Jegora Czerniawskyjego, Anny Klimczak, Antoniego Kopcewicza, Michała Szczepanika, Kevina Pircalaboiu, Julii Jasek i Nikodema Jażdzewskiego. (A.Ostrowska)

PRACOWNIA PLASTYCZNA:
Motywem przewodnim prac dzieci jest Orzeł, symbol wolności i siły. Orzeł Towarzyszył nam zawsze w najważniejszych momentach naszej historii, jest symbolem odrodzenia i wyzwolenia. Dumny i królewski ptak i tak dzieci go przedstawiły, wykorzystując technikę rysunku. W młodzszej grupie natomiast, dzieci poznały jedną z metod recyklingu i wykorzystaliśmy rolki po papierze toaletowym do stworzenia pięknych białych orzełków na czerwonym tle. Dzieci w ten sposób rozwijały zdolności manualne. 
Orły wyłaniające się z niebytu, to kolejna praca, do której wykorzystany został szary papier i węgiel. Inspiracją do tej pracy był pomnik Czynu Polaków, który znajduje się w Parku Kasprowicza.
Kolorowa głowa Orła ma symbolizować naszą przyszłość, która jawi sie dzieciom, jako piekny, kolorowy, niczym niezakłócony świat. (K. Mościńska)

wystawapatriotyczna
Zapraszamy do galerii