FONEM

Zespół istnieje od września 2015r. Ma już za sobą wiele udanych prezentacji scenicznych. Grupa pracuje poszukując swojej własnej drogi twórczej poprzez obcowanie z tekstem literackim i tworzenie własnej wypowiedzi scenicznej. dotychczas zespół przygotowali trzy spektakle, które zostały zaprezentowane na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie. Były to: "Straszna historia z @-puderniczką w tle wg autorskiego scenariusza napisanego w oparciu o teksty D. Masłowskiej "Jak zostałam wiedźmą" i T. Jansson "Lato Muminków" - Tytuł Laureata (2018r.).
"Dziób w dziób" wg sztuki Maliny Prześlugi - Tytuł Laureata (2017r.)
"Sceny z życia rodzinnego" scenariusz oparty na powieści J.Olech "Rodzina Miziołków" Tytuł Laureata na etapie rejonowym (2016r.).
Członkowie zespołu brali także aktywny udział w przygotowaniu widowisk teatralnych realizowanych w Nowogardzkim Domu Kultury. Były to: "Królowa Śniegu", Dziewczynka z zapałkami”, "Kraina Lodu", "Piękna i bestia", "Cudawianki" oraz w widowisku "Podróż do TUTAJ" rozpoczynającym Ogólnopolski Festiwal Filmów Ekologicznych w 2018r.
Obecnie zespół pracuje nad własnym, autorskim projektem scenicznym, którego celem jest stworzenie spektaklu poruszającego ważne dla nas tematy. Chcemy pokazać jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi chcielibyśmy być. Innymi słowy spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wykreować postać na scenie życia.
W czasie wakacji co roku rozwijamy nasze teatralne zainteresowania i zdolności na warsztach teatralnych prowadzonych w ramach Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych "ARTeria".