PIĄTE KOŁO "WTACZA SIĘ" DO ŁOBZA

PIĄTE KOŁO "WTACZA SIĘ" DO ŁOBZA

Tam, czyli w Łobzie „Piątego Koła” w pełnym składzie jeszcze nie było. Nawiasem mówiąc, nie było NAS też w wielu innych miejscowościach, ale do Łobeskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej

zaprosiła nas pani dyrektor Lucyna Błażejewska.

 25 października, po godzinie 15.00 wyruszyliśmy w trasę. Na miejscu przeżyliśmy małe deja vu. Poczuliśmy się jak w domu, naszym, Nowogardzkim Domu Kultury podczas premiery „Kawiarenki poetyckiej”. Zastaliśmy salę pięknie przygotowaną, łącznie z poczęstunkiem, ekranem, rzutnikiem i mikrofonami. Przede wszystkim jednak z bardzo miłym przyjęcie i pomocą w rozgoszczeniu się i przygotowaniu do występu.

No i zaczęliśmy nasz program – „Kawiarenkę poetycką”. Publiczność przyjęła nas ciepło, żywo reagowała na usłyszane teksty, śpiewała, nuciła, klaskała. Więc chyba pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie?
Błyskały flesze aparatów fotograficznych panów Franciszka Karolewskiego i Edwarda Kornickiego. Był też dziennikarz, który oprócz fotografowania, rozmawiał z nasza reżyser Józefą Szukalską. Kulisy rozmowy niech pozostaną chwilowo naszą tajemnicą.

 


Bardzo, bardzo dziękujemy „powiewowi młodości” w naszym teatrze – Natalii Putko, która nie dość, że pięknie zaśpiewała to jeszcze była specem od obrazu i dźwięku. Wielki szacunek dla Natalki bo, mimo że wcześniej nie miała okazji zapoznać się z treścią pendriva , poradziła sobie doskonale. No cóż, my emeryci, gubimy się jednak w zawiłościach świata pozasłownych technik przekazu. (j.sz.)