KONKURS | „POLSKIE DROGI” 2021 ROZSTRZYGNIĘTE!

KONKURS | „POLSKIE DROGI” 2021 ROZSTRZYGNIĘTE!

10.11.2021 r. odbył się VI Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W przeglądzie wzięło udział 6 zespołów oraz 17 solistów w trzech kategoriach wiekowych.

Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, były uczestnik i do dziś aktywny członek Amatorskiego Ruchu Artystycznego, juror, impresario Piotr Szulc, absolwentka Akademii Sztuki oraz studiów podyplomowych w Collegium Balticum w Szczecinie, nauczyciel muzyki, dyrygent chóru w Szkole Muzycznej I stopnia w Goleniowie, Jagoda Włodarczyk-Bojdo oraz instruktor ds. artystycznych NDK, Magdalena Sułkowska. Komisja Artystyczna zgodnie stwierdziła, że poziom przeglądu był bardzo wysoki i po trudnych obradach postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

- klasy I – III szkoły podstawowej

wyróżnienia otrzymali: Maria Pawlik (Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie), Józef Kraszewski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie), Oliwia Wójcik (Szkoła Podstawowa w Długołęce).

II miejsce ex aequo otrzymali Franciszek Giziński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie) oraz Zespół „Wesoła Trójka” (Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie)

I miejsce - Antonina Duraj (Nowogardzki Dom Kultury)

- klasy IV – VIII szkoły podstawowej

wyróżnienie otrzymała Julia Kłys (Szkoła Podstawowa w Długołęce)

III miejsce - Natalia Zawadowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie)

II miejsce - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca (Nowogardzki Dom Kultury)

I miejsce - Aleksandra Juchniewicz (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie)

- Open - szkoły ponadpodstawowe i dorośli

Wyróżnienie otrzymał Zespół „Grazioso” (Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie)

III miejsce - Wiktoria Bujna (Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie)

II miejsce - Daria Zając (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie)

I miejsce - Klara Kraszewska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, opiekunom artystycznym za profesjonalne przygotowanie, a zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!(ms)

konkurs patr.
Zapraszamy do galerii