WOŚP / AKTUALNOŚCI 2019

WOŚP | PODSUMOWANIE

WOŚP | PODSUMOWANIE

Kochani, dziś po raz 27 Jurek Owsiak wykrzyczał swoje znamienite hasło –  „Siema”!!!!! W tym roku zbieraliśmy pieniądze na dla naszych najmłodszych.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dzieci przebywających w specjalistycznych klinikach i szpitalach dziecięcych. Jak co roku Nowogardzki Dom Kultury bije w rytmie czerwonego serduszka z wielkim napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu miesięcy wolontariusze oraz pracownicy NDK opracowywali plan działania na ten szczególny dzień.

Już od wczesnych godzin porannych Nowogardzki sztab był gotowy do działania. Gorące serca i ogromna chęć niesienia pomocy dają motywacje do działania, nawet deszcz i wiatr nie był w stanie zatrzymać naszych 44 wolontariuszy przed wyruszeniem na ulice miasta. Tegorocznym „mózgiem operacji” były Kamilla Ratajczak i Martyna Kawa. Dziewczyny dzielnie radziły sobie z obowiązkami związanymi z całą logistyką związaną z wielkim finałem WOŚP. Oprawa artystyczna przedsięwzięcia spoczęła na barkach pracowników Nowogardzkiego Domu Kultury którymi dowodziła Pani Aneta Drążewska wspierana przez Pana Mateusza Wiśniewskiego - aktora  Szczecińskiego Teatru Współczesnego który w niedługim czasie obejmie stanowisko instruktora teatralnego w naszej placówce

W foyer NDK zaprezentowały się organizacje pozarządowe „Na poddaszu” oraz instytucje m.in. druhowie z OSP Wyszomierz, jak i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków którzy mierzyli chętnym osobą poziom cukru we krwi, swoją obecnością zaszczyciły nas panie ze Stowarzyszenia Kobiet z problemami Onkologicznymi „Lila- róż”.

Już od godziny 16 sala widowiskowa zaczęła wypełniać się mieszkańcami Nowogardu i okolic chcącymi wziąć udział w licytacjach przedmiotów przekazanych przez naszych darczyńców. W przerwach między licytacjami można było podziwiać występy artystów Nowogardzkiego NDK. Dobra zabawa oraz chęć niesienia pomocy sprawiły iż mieszkańcy Nowogardu z chęcią otwierali swoje portfele aby wspomóc orkiestrę. Około godziny 20 wszystkie aukcje, występy młodszych i ciut starszych artystów dobiegły końca. Pani dyrektor Aneta Drążewska w imieniu swoim jak i całego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprosili zgromadzoną widownię oraz wszystkich gości na wieńczącą całą akcje Światełko do nieba które jak co roku odbyło się na Nowogardzkim Placu Wolności.

(tekst: Ania Rączka / foto: Marzena Marcinkiewicz)