WOŚP / PROGRAM FINAŁU 2020

WOŚP 2020 | ZAPRASZAMY!

WOŚP 2020 | ZAPRASZAMY!

Już 12 stycznia spotkamy się w Nowogardzkim Domu Kultury podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby wspólnie grać dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Liczne aukcje, prezentacje - wokalne i taneczne - artystów NDK oraz koncert The PSS – na scenie będzie się działo. Impreza zakończy się o godz. 20:00 Światełkiem do Nieba na Placu Wolności.

Choć wydarzenia, na które zapraszamy mieszkańców Nowogardu, rozpoczną się o godz. 16:00, to już rano, po odprawie, będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP. W tym roku na ulicach kwestować będzie aż 47 osób, każdy z nich posiadać musi przy sobie puszkę oraz przypisany do niej identyfikator.  Czy w tym roku padnie rekord? To będzie możliwe! Niespodzianką jest to, że podczas zabawy „Kto da więcej?” będzie można płacić za pomocą karty.

Aukcje to główny punkt programu Finału. W tym roku osoby, przedsiębiorcy oraz instytucje zaskakują swoją ofiarnością. Pośród rzeczy i usług do wylicytowania znajdują się m.in.: zabawki, biżuteria, Prywatny Sushi Master, orkiestrowe prawo jazdy, lifting rzęs, obrazy – z widokiem na nasze jezioro oraz postacią Olgi Tokarczuk, ubrania, galanteria, czy sesje fotograficzne. Co roku dużą popularnością cieszą się przedmioty z orkiestrowymi motywami, przekazane przez samą Fundację WOŚP, jak i naszych wolontariuszy i darczyńców. Wciąż trwa również internetowa aukcja o niezwykłą funkcję zarządcy naszej gminy, przekazana przez Burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę!

Foyer Nowogardzkiego Domu Kultury będzie wrzało gorącem serc, tam spotkacie druhów z OSP Osowo, członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, którzy pomogą Wam zmierzyć poziom cukru we krwi. Nie zabraknie pań ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Lila Róż”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Celowego Związku Gmin R-XXI.

Na scenie wystąpią artyści Nowogardzkiego Domu Kultury: Flesz I oraz II  - instruktor: Agata Kubiak, Grace – Dagmary Jarochowicz, Wesoła Ferajna, Dziecięcy Zespól Pieśni i Tańca – pod przewodnictwem Barbary Żróbek oraz Andrzeja Lubczyńskiego, a także Animando i AK-centy – Lecha Jurka oraz soliści ze studia wokalnego Damiana Wójcika.

Koncert The PSS to dawka dobrych, ciężkich brzmień, a także melodyjnych ballad.  W repertuarze grupy znajdują się hity takich sław, jak: Czesław Niemen, Deep Purple, Lady Pank i Perfect. Marcin Simiński, Grzegorz „Szopen Szoplik”, Jacek „Zdepa” Zdebski, Krzysztof Stokłos oraz Adrian Warcholak – członkowie rockowego teamu, nastroją nas tuż przed Światełkiem do Nieba!

Świetlistą rozmowę ze wszystkimi Dobrymi Aniołami 28. Finału WOŚP rozpoczniemy o godz. 20:00 na Placu Wolności. Państwo Grycner, przekazali nam zimne ognie, które odpalimy podczas uroczystego świętowania dobra i jedności! To piękne, że potrafimy połączyć się we wspólnym działaniu. Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Organizatorami wydarzenia są Nowogardzki Dom Kultury oraz Sztab WOŚP w Nowogardzie.

Info: Sztab WOŚP w Nowogardzie