W.ART. | „MALARSTWO”

W.ART. | „MALARSTWO”

Polecamy Państwu wystawę prac Dominiki Odrowąż, którą będzie można oglądać od 01.05.2022 r. godz. 13:00 w foyer NDK. Ekspozycja pn. „Malarstwo” jest swoistym résumé udziału artystki w  Plenerach Malarskich, towarzyszących festiwalowi Lato z Muzami.

Urodzona w Szczecinie Dominika Odrowąż zajmuje się grafiką, fotografią i malarstwem od rozpoczęcia edukacji w szczecińskim Liceum Plastycznym im. Constantina Brancussi w 1994 r. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Dyplom licencjacki uzyskała w 2002 roku w pracowni grafiki projektowej u profesora Andrzeja Tomczaka i dr. Danuty Wojciechowskiej. Była dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina. Tytuł magistra Sztuk Pięknych uzyskała w latach 2003-2005 studiując na Akademii Sztuk Pięknych „Bellas Artes" w Barcelonie, gdzie doskonaliła umiejętności w grafice użytkowej. Od roku 2000 zajmuje się fotografią na festiwalu „Kontrapunkt”. Po ukończeniu studiów w roku 2005 otworzyła własną galerię i studio reklamy. W latach 2011 - 2014 roku pracowała w Akademii Sztuki w Szczecinie, w katedrze Grafiki Artystycznej. W późniejszym okresie pracowała jako instruktor i grafik w Nowogardzkim Domu Kultury, obecnie jest pracownikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Regularnie bierze udział w działaniach artystycznych grupy MiGo. Od lat uczestniczy w Plenerach Malarskich, które organizowane są podczas „Lata z Muzami”. (ms)

Fotografie wykonane podczas wydarzenia zostaną opublikowane na stronie www.ndk.pl, na portalach oraz w materiałach promocyjnych organizatora.

malarstwo
Zapraszamy do galerii