W.ART. | KONCERT KOLĘD

W.ART. | KONCERT KOLĘD

W niedzielę, 20.12.2020 r., o godz. 17:00, tradycyjnie, jak co roku przed świętami, zapraszamy Państwa na wyjątkowy KONCERT KOLĘD. W tym roku koncertu wysłuchacie Państwo u siebie w domach, bo będzie miał on zupełnie inną formę, ale gwarantujemy doznania artystyczne najwyższej próby.

Artyści Opery na Zamku: Maria Radoszewska - skrzypce, wokal, Olivia Ugha - sopran liryczno – dramatyczny, Felipe Céspedes Sánchez – tenor, oraz Olga Bila – pianistka przeniosą nas w magiczną atmosferę kolęd i pastorałek z całego świata.

Zapraszamy w nadchodzącą niedzielę na facebookowy profil NDK, kanał YouTube i  stronę www.ndk.pl

MARIA RADOSZEWSKA – skrzypce, wokal. Występuje solowo i zespołowo w repertuarze muzyki: rozrywkowej, jazzowej, klasycznej i musicalowej. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec i jest w trakcie ostatniego roku studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyki jazzowej. Członek i współzałożycielka zespołów: Fairy Ladies, StrINGs kwartet, Liquid Melody, BÉZJA. W poprzednich latach występowała z zespołami Artes Ensemble i Balthus Quartet.  Od 2012 roku jest związana z orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie. W wolnym czasie interesuje się zgłębianiem psychologii sensu i uważności, z którą bezpośrednio łączy autorskie projekty.

OLIVIA UGHA - sopran liryczno – dramatyczny. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Śpiewa w zespole Fairy Ladies oraz występuje solowo. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. u: Teresy Żylis-Gara, Aleksandry Noviny- Chacińskiej Dariusza Grabowskiego. Obecnie znajduje się pod opieką wokalną prof. Patrizi Morandini. Wiosną 2021 roku będzie debiutować we Włoszech rolą Madame Butterfly.

FELIPE CÉSPEDES SÁNCHEZ tenor. Pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii, naukę̨ kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego profesor Aidy Lopez oraz Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. We wrześniu 2013 roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie a w lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery, jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego. Występował podczas XVI Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie oraz jako solista w  Filharmonii w Szczecińskiej podczas Koncertu Sylwestrowego i Prezydenckiego. Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jego repertuar to muzyka liryczna, operowa i latynoska, którą  wykonuje akompaniując sobie na gitarze lub z innymi muzykami.

OLGA BILA – fortepian. Laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów, uczestniczka festiwali muzyki klasycznej. Studiowała fortepian na Akademii Muzycznej im. S.  Prokofiewa w Doniecku pod kierownictwem prof. Natalii Czesnokowej. Skończyła również studia podyplomowe. Swoje umiejętności doskonaliła na lekcjach u prof. Igora Riabowa (Ukraina), prof. Susanny Arabkiercewej (Rosja), prof. Wiery Nosinej (Rosja). Pracowała, jako nauczycielka gry na fortepianie w szkołach muzycznych oraz jako akompaniator dyrygentów i wokalistów w Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku. W 2015 roku przeprowadziła się do Polski. Obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie pracuje, jako akompaniator solistów i chóru a także, jako członek orkiestry. Jest również z Akademią Sztuki w Szczecinie, jako akompaniator wokalistów. Występuje w salach koncertowych na terenie Polski i Niemiec grając koncerty z wokalistami, kwartetem "Ba-rock" i zespołem wokalno - instrumentalnym “Fairy Ladies”.