W.ART | KONCERT MIKOŁAJKOWY

W.ART | KONCERT MIKOŁAJKOWY

Drogie Dzieciaki, w tym wyjątkowym czasie zapraszamy Was na koncert, jakiego jeszcze nie było! Już w najbliższą niedzielę 06.12.2020 r., o godz. 16:00 usłyszycie same przeboje muzyczne wszechczasów, skomponowane właśnie z myślą o  Was!

Znacie „Karnawał zwierząt” Camille`a Saint – Saensa? Jasne! A piosenkę z filmu Kraina Lodu „Mam tę moc”?

Nawet nie musimy pytać. Takie właśnie i wiele innych hitów wybrał i  zagrał dla Was kwartet smyczkowy Ba-rock! Dwa utwory zaśpiewa młoda wokalistka Daria Górska. Bądźcie z  nami w tę niedzielę na facebookowym profilu NDK, kanale YouTube i stronie www.ndk.pl - mikołajkowa atmosfera gwarantowana!!!

Zespół „Ba-rock" został założony w 2006 roku przez Misze Tsebriy, absolwenta Państwowego Konserwatorium w Odessie. Tworzą go muzycy orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. W swoim repertuarze zespół ma utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i  sakralnej, proponując koncerty tematyczne, przeboje muzyki klasycznej, filmowej, arie operowe i operetkowe, walce, tanga, romanse rosyjskie i inne - czyli od Baroku po Rock.

Daria Górska, uczennica drugiej klasy XI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Śpiewanie to jej pasja od najmłodszych lat. Z powodzeniem bierze udział w różnego rodzaju konkursach, festiwalach i projektach. Najświeższe osiągnięcia to II miejsce w  XXI Zachodniopomorskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej uwieńczone występem finałowym na scenie opery szczecińskiej oraz wyróżnienie w IV Festiwalu Piosenki o  Wolności w Katowicach. Ma za sobą występ w programie telewizyjnym  "Szansa na sukces" oraz nagranie piosenki  na płytę "I żyli długo i w Szczecinie"  z orkiestrą filharmonii szczecińskiej. Od jakiegoś czasu tworzy własne piosenki. (ms)