W ART. | DZIEŃ DZIECKA ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

W ART. | DZIEŃ DZIECKA ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

Dzień Dziecka tuż tuż, a my z tej wyjątkowej okazji przygotowaliśmy kilka teatralnych „upominków" Podarujmy je naszym dzieciom.  A oto nasze propozycje nie do odrzucenia.

 

Sobota

12:00 - „Indianie" w reżyserii Justyny Sobczyk, Teatr Nowy w Warszawie. Spektakl dla dzieci w wieku od 7 lat w wykonaniu Teatru 21, którego aktorami są dzieci z zespołem Downa. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy? - na te pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź razem z twórcami spektaklu. A jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny. https://nowyteatr.org/pl/kalendarz/indianie-premiera-rejestracji Link będzie dostępny od 30 maja, godz. 12:00 do północy 1 czerwca.

13:00 – „Jaś i Małgosia", Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla najmłodszych widzów. Jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji. Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to, aby pokazać „zwykłego bohatera”, który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki. Soliści przygotowywali swoje role metodą wykorzystywaną przy okazji kręcenia seriali, czyli w domu i bez prób. Pozwoliło to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwo zarówno realizatorów, jak i aktorów. Jest to pierwsza tego typu produkcja Teatru Muzycznego w Poznaniu w czasach pandemii! https://teatrmuzycznywpoznaniu.page.link/jasimalgosia.      

 Niedziela

11:00 – „Dzieci z Bullerbyn”, Teatr Miejski w Gliwicach, spektakl zostanie pokazany w ramach Akcji  Rozrabiaki, godz. 11.00 – 12.00 Studio Teatralne na żywo – przygotowania do spektaklu – wywiady na żywo z aktorami i zespołem – Pod Kolor / Under Colour – angielski dla dzieci – Gry Podłogowe – zajęcia edukacyjne – Anibajki – animacje godz. 12:00 – 13:00. Transmisja spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” (60 minut), wiek 5+ https://www.youtube.com/watch?v=Y1YHe3sPLpQ.

12:00 – „Akademia Pana Kleksa”, reż. Jerzy Jan Połoński.Teatr Lubuski w zielonej Górze, Wspólnie z Adamem Niezgódką i Ambrożym Kleksem wybierzmy się w barwną podróż w poszukiwaniu tajemniczego guzika. Przedstawienie dla widzów od 7. roku życia, https://www.facebook.com/lubuskiteatr

15:00 – „Piekło - niebo" w reżyserii Jakuba Krofty, Wrocławski Teatr Lalek, baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się miedzy niebem, ziemią i piekłem http://teatrlalek.wroclaw.pl/live/

16:00 – „Jaś i Małgosia” – musicalową i iście bajeczną odsłonę znanej baśni braci Grimm w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego, Teatr Baj Pomorski w Toruniu. Przedstawienie oglądać będzie można do 1 czerwca do godz. 20:00. https://www.facebook.com/bajpomorski  oraz kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/bajpomorski.     

18:00 – „Calineczka”, reżyseria: Andrzej Ozga, Teatr im. J.Osterwy w Gorzowie Wlkp., musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena, pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni. https://www.facebook.com/events/716465289169337/

Poniedziałek

9:00 - „Pinokio” Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana - jeden z najbardziej żywotnych utworów literatury dziecięcej, w klasycznej i widowiskowej inscenizacji Teatru Polskiego w Warszawie. W tytułową rolę wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym Przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana. Sprzedaż biletów w cenie 3 zł w dniach 1-5 czerwca (link do zakupu aktywny od 1 czerwca godz. 9.00) Link do obejrzenia spektaklu na portalu YouTube otrzymają Państwo na bilecie elektronicznym w sekcji DODATKOWE INFORMACJE, po dokonaniu transakcji zakupu. W opcjach dostawy biletu należy wybrać tzw. Bilet drukowany. - Nagranie dostępne będzie do 7 czerwca włącznie (do północy). www.facebook.com/events/2500570530273519 (et).