W.ART | 16 MAJA - DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

W.ART | 16 MAJA - DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO

Uczcijmy to ! Wybierzmy spektakl spośród naszych propozycji i oglądajmy. Prawda, że proste?

SOBOTA
17:00 - „Namiętna kobieta", reż. Maciej Englert, Teatr Współczesny w Warszawie, spektakl z 2003 r.,

dialogi kobiety z synem i mężem, przetykane ingerencjami ducha exkochanka, stopniowo odsłaniają wizerunek kobiety, która starzejąc się, uświadamia sobie, że żyjąc tak, jak żyła nie potrafiła zaspokoić swoich najgłębszych pragnień; teraz porywa się na awanturniczą eskapadę, żeby uwolnić swoje prawdziwe, w głównej roli znakomita Marta Lipińska https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/namietna-kobieta-online

17:00 – „Tragedia Króla Ryszarda III", reż. Grzegorz Falkowski, Teatr Powszechny w Warszawie, spektakl inspirowany motywami z „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a oraz obrazami natury. Jest stworzony z konieczności za pomocą prób i nagrań online, dzięki komunikatorom internetowym, łączy formy etiudy filmowej i teatru internetowego.  https://www.youtube.com/user/PowszechnyWarszawa  (link pojawi się w wydarzeniu i na fanpage'u teatru), spektakl będzie dostępny w okresie obchodów DTP, do 23 maja, do godz. 10:00.

18:00 – „Trash Story" Magdy Fertacz w reż. Marcina Libera, Lubuski Teatr w Zielonej Górze przedstawienie o pamięci, o utracie, braku i wspólnej niemożliwości powrotu do tego, co minęło. Docenione wśród krytyków i pokazane w ramach programu Teatr Polska w kilku miejscowościach w całym kraju. Przygotujcie się na niespotykaną dawkę emocji oraz historię opowiedzianą jeszcze raz, z nieoczekiwanej perspektywy. Link dostępny będzie na stronie teatru http://teatr.zgora.pl/#aktualnosci-menu, link stanie się aktywny tuż przed godziną 18:00, do tego momentu będziecie Państwo widzieć jedynie informację o tym, że wydarzenie jest prywatne!

19:00 – „Trzy siostry" Komediodramat Antoniego Czechowa, reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Dramatyczny w Warszawie, sztuka w znakomitej obsadzie aktorskiej, grają w niej m.in. Paula Kinaszewska jako - Natasza, Anna Gajewska - Olga, Agnieszka Warchulska - Masza, Anna Szymańczyk - Irina, Adam Ferency - Aleksandr Wierszynin https://youtu.be/HfLvbkawKGU  (link dostępny do godz. 24:00).

19:00 – „Schwarzcharakterki" Martyny Wawrzyniak w reżyserii Remigiusza Brzyka, Teatr Żeromskiego w Kielcach, ostatnia prapremiera spektaklu https://www.youtube.com/user/TeatrZeromskiego  (spektakl dostępny do 24:00).

20:00 – „Wesele" reż. Agata Biziuk, Teatr Osterwy w Gorzowie, spektakl pokazuje, że arcydramat Wyspiańskiego po ponad stu latach, które dzielą nas od jego powstania, nie traci na swej aktualności. To co boleśnie dotykało naszych przodków ze smutkiem odkrywamy u siebie dzisiaj  https://youtu.be/PUSvXotfgJs

20:00 – „Okno na parlament" Raya Cooneya, reż. Nowy Teatr w Słupsku, jeden z teatralnych hitów granych z powodzeniem na scenach Londynu, Nowego Jorku, Warszawy i Szczecina, nazwane „Rolls Roycem farsy" a także przyniosło Cooney'owi prestiżową nagrodę Oliviera dla najlepszej komedii 1991 roku https://www.facebook.com/events/267019961153907/  (link dostępny 24 godziny).

NIEDZIELA

10:00 – „Rycerze króla Arura" reż. Henryk Tomaszewski, Wrocławski Teatr Pantomimy, oryginalna wersja średniowiecznych legend o królu Arturze https://www.youtube.com/watch?v=k8-z41I7Zqo.

12:00 – „Sonata widm" Augusta Strindberga, w reżyserii Marcusa Öhrna, Nowy Teatr w Warszawie Tytułowe widma to my sami, nasze prawdziwe ja. Jesteśmy przekonani, że dziś odcięliśmy się od wszystkiego, co psuje nasz wizerunek. Jesteśmy bardzo fit, mówimy tylko to, co poprawne, ale w ciemności zachowujemy się zupełnie inaczej. Żyjemy w złudzeniu, że jesteśmy dobrzy, ale nie jesteśmy https://www.facebook.com/events/295049708162887/ Link będzie dostępny od 12:00 w niedzielę 17 maja przez 36 godzin.

18:00 – „Podróż za jeden uśmiech" w reż. Piotra Ratajczaka, Teatr Kochanowskiego w Opolu. W drogę. Bez smartfona i biletu w klimatyzowanym przedziale PKP. Nad morze. Do Mielna. Gdziekolwiek. Pola jest gotowa na wszystko. Nawet jeśli oznacza to nocleg bez śniadania w formie szwedzkiego bufetu. Pola nie jest jednak skazana tylko na siebie. Dołącza do niej kuzynka, fit, eko Daśka Fąferska, z którą tworzą wybuchowy duet. Pokaz rozpocznie się 17 maja o godzinie 18:00 na Facebook Live oraz na Youtube. Nagranie będzie dostępne przez 24 godziny! https://www.youtube.com/user/teatrkochanowskiego

19:00 – „Samotny Zachód" Martina McDonagha, reż. Iwona Kempa, Teatr Horzycy w Toruniu. Spektakl zdobył wiele nagród m.in. główne nagrody na Festiwalu Małych Form Teatralnych "Kontrapunkt" w Szczecinie w 2003 roku: Grand Prix, nagrodę jury dla najlepszego przedstawienia i nagrodę dziennikarzy Bezpośrednio po transmisji odbędzie się spotkanie z reżyserką i aktorami, które poprowadzi Beata Banasik https://www.facebook.com/events/599619324241829/. (et)

.