SPEKTAKL BTD | STOSUNKI NA SZCZYCIE

SPEKTAKL BTD | STOSUNKI NA SZCZYCIE

Kolejna znakomita angielska farsa w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Po ogromnym sukcesie sztuk: „Mayday” i „Kochane pieniążki” wracają z ukochanym przez Widzów gatunkiem, który bawi do łez, ale i zmusza do refleksji.

„Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora zaczynają się niewinnie, od planowanego spotkania wysokich urzędników Unii Europejskiej w luksusowym apartamencie w Paryżu. Gra idzie o nie byle jaką stawkę: sir Clive Partridge, wysoki urzędnik Brytyjskiej Komisji Wspólnego Rynku czeka na Jaquesa Berri, komisarza ds. Handlu, który ma zdecydować o ewentualnym poparciu kandydatury Partridge’a na stanowisko Przewodniczącego Komisji… Ale jak to w życiu, a szczególnie w farsie bywa wszystko zaczyna iść nie tak… Nieszczęścia sir Clive’a Partridge’a zaczynają się od zagubionej walizki i niespodziewanej wizyty kochanki, a dalej… Dalej jest tylko gorzej, czyli… śmieszniej!

Grana w oszałamiającym tempie, z piętrzącymi się komicznymi sytuacjami i dialogami pełnymi angielskiego humoru farsa z życia wyższych sfer jest idealną propozycją, którzy szukają w teatrze rozrywki na najwyższym poziomie.

Bilety w cenie: 50 zł do nabycia online lub w kasie NDK.

Reżyseria: Wojciech Rogowski

Premiera: 31 grudnia 2022 r.

Autor: Edward Taylor

Tytuł oryginalny: A Rise in the Market

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Adam Lisewski, Wojciech Kowalski i Wojciech Rogowski.

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia/Kostiumy: Beata Jasionek

Dramaturgia/Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski

Przekład: Elżbieta Woźniak