SOBÓTKOWA NOC ROCKOWA – ZESPOŁY

SOBÓTKOWA NOC ROCKOWA – ZESPOŁY

Przyjdź będzie się działo, bądź z nami. Krótka prezentacja zespołów:

PODCZERWIEŃ
Zespół powstał w marcu 2021 r. i wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Grupę tworzą: Maciej Kasprzak (wokal), Igor Olejnik (gitara), Rafał Mikołajczyk (bas), Michał Stępień (perkusja).

SYLWIA MILIŃSKA
Wokalistka, songwriterka, na swoim koncie ma cztery nagrania studyjne, niebawem ukaże się teledysk. Współpracowała z Maciejem Winogrodzkim, Jarosławem Kidawą, Michałem Szczerbcem i Maciejem Gładyszem. Śpiewa od zawsze, dziś próbuje dzielić się swoją muzyką z innymi.

AFTER WORK
Zespół coverowy, grający repertuar niedający się zaszufladkować w jednym stylu. Motto grupy to „Każda wolna chwila po pracy to muzyka”. Skład: Kasia Michnicz (wokal), Michał Branecki (klawisze), Krzysztof Grygowski (gitara elektryczna), Mieszko Szymański (perkusja), Sebastian Szymański (gitara basowa).

ECHOU
Początek Echou sięga 2018 r. Jesienią grający na gitarze i stojący za mikrofonem Andrzej zaproponował basiście Lotkowi wspólne granie dziwnego punka. Szybko udało się zwerbować starego znajomego Hytę, którego pasją jest gra na perkusji i rozpoczęło się tworzenie utworów. Po roku prób Echou zadebiutował na scenie, lecz działalność przerwała pandemia. Gdy obostrzenia nieco zluzowały zespół powrócił do swej kanciapy by szlifować stare i tworzyć nowe utwory. W 2021 roku skład Echou zasilił klawiszowiec Tomek nieco zmieniając brzmienie zespołu. A skoro pozostał to znaczy, że zdaniem zespołu wpasował się idealnie. Muzyka Echou to wypadkowa indywidualności wszystkich muzyków. Gdyby chcieć ją określić to na pewno byłaby to jakaś forma alternatywy, w której echo(u) pierwotnego punka nadal słychać w tekstach. (ms)