OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Punktualnie w południe mieszkańcy Nowogardu i okolic zebrali się przed Pomnikiem Kombatantów RP aby wziąć udział w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wprowadzenie sztandarów przez poczty sztandarowe oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczęły oficjalne uroczystości pod pomnikiem. Kwiaty i wiązanki złożyli włodarze miasta na czele z Burmistrzem Nowogardu Robertem Czaplą oraz społeczność nowogardzka.

Po oficjalnych uroczystościach obchody Dnia Niepodległości przyjęły bardziej kameralną oprawę. Nowogardzki Dom Kultury zaprosił mieszkańców miasta na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Jak co roku i tym razem udowodniliśmy iż chcemy i potrafimy śpiewać. Wspólnie odśpiewaliśmy najbardziej znane pieśni legionowe – „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, czy „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Dziękujemy naszym gościom iż tego dnia byli z nami, dzięki czemu w ciepłej, serdecznej atmosferze mogliśmy wyśpiewać i poczuć dumę z tego że jesteśmy Polakami. (ar.)

 

11.11
Zapraszamy do galerii