NDK i PRZYJACIELE DLA WIKTORA

NDK i PRZYJACIELE DLA WIKTORA

31.01.2020 r. w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury odbędzie kolejny wyjątkowy KONCERT CHARYTATYWNYNDK i PRZYJACIELE DLA WIKTORA”.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na subkonto Wiktora Machockiego. Jesteśmy głęboko przekonani, iż zebrane fundusze pomogą, choć w części zrealizować rosnące potrzeby chłopca w pokonywaniu codziennych trudności. Specjalnie dla Wiktora - NDK i przyjaciele zaprezentują.... (to - niech zostanie na razie tajemnicą :) Jak co roku i tym razem w trakcie koncertu zagwarantujemy Państwu olbrzymią dawkę pozytywnej energii, przepełnioną dobrym humorem i zabawą. W trakcie imprezy odbędą się licytacje. Patronat honorowy nad koncertem objoł Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Serdecznie zapraszamy!!! 
Wiktor Machocki obecnie ma 8 lat, chodzi do 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie, jest podopiecznym Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni. Chłopiec od drugiego roku życia cierpi na SMA, czyli Rdzeniowy Zanik Mięśni. W pierwszej kolejności choroba zaatakowała kończyny dolne naszego małego bohatera, przez co odebrała możliwość chodzenia, osłabiła także ręce. Wiktor porusza się na wózku, ale cały czas wymaga pomocy drugiej osoby. Jest chłopcem radosnym i pomimo swojej choroby, która odebrała mu już tak wiele, wciąż ma marzenie, żeby mieć więcej siły i być bardziej samodzielnym. Aby spowolnić chorobę niezbędna jest stała rehabilitacja, która ma na celu utrzymywać jak najdłużej zdolność do samodzielnego poruszania się, a także zapobiec pogłębiającym się skrzywieniom kręgosłupa i przykurczów stawowych. Wiktor rośnie, więc co jakiś czas niezbędna jest wymiana sprzętu specjalistycznego m.in.: wózka i schodołaza.

Cegiełki już do nabycia wyłącznie w kasie Nowogardzkiego Domu Kultury. (ar)