MIĘDZYNARODOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA!

MIĘDZYNARODOWE SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Zapraszam wszystkich mieszkańców do włączenia się do Ogólnoświatowej Kampanii Sprzątanie Świata Polska- 2022 r. pod hasłem: „Wszystkie Śmieci są NASZE” która odbędzie się w dniach 16- 18 września 2022 r.

Ogólnomiejskie sprzątanie świata zaplanowane jest na piątek 16 września, w którym wezmą udział Szkoły, Przedszkola, Nowogardzki Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Świetlica Środowiskowa Promyk, Stowarzyszenia pozarządowe, Wspólnoty mieszkaniowe, Ochotnicze Straże Pożarne oraz Sołectwa.

Natomiast w sobotę 17 września serdecznie zapraszam do wspólnego, sprzątania otoczenia w sąsiedztwie naszym domów, skwerków, placów zabaw bo właśnie takim postępowaniem dajemy dobry przykład a zarazem przyczyniamy się do dbania o nasze środowisko.

Odpady zebrane zostawiamy przy boxach i „gniazdach” do zbiórki selektywnych odpadów rozmieszczonych na terenie gminy Nowogard.

Zachęcam do selektywnego zbioru odpadów w sposób następujący:

worki żółte- plastik,

worki zielone- szkło,

worki niebieskie- papier,

worki brązowe – biodegradowalne,

worki czarny- odpady zmieszane.

Osoby, które chcą odebrać worki i rękawice jednorazowe mogą zgłaszać się do Pauliny Kosmala Plac Wolności 5 pokój 108, w godzinach 7.30- 15.30, natomiast w godzinach 15.30 - 20.00 worki oraz rękawice będzie można odebrać u dozorcy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie Plac Wolności 1.

Jeżeli nie mają Państwo możliwości odbioru osobistego, proszę o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 91-39-26-242 przywieziemy worki oraz rękawice pod wskazany adres.

W tym miejscu pragnę podziękować Pani Elżbiecie Smolińskiej prezes ZUK Sp. z o .o. za bezpłatne przekazanie worków do selektywnej zbiórki i odbiór selektywnych odpadów oraz Celowemu Związkowi Gmin R-XXI za bezpłatne przyjęcie odpadów na składowisko.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się z Pauliną Kosmala nr tel 91-39-26-242.

Burmistrz Nowogardu

Robert Czapla