INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. W OCZEKIWANIU NA „LATO Z MUZAMI 2020”

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. W OCZEKIWANIU NA „LATO Z MUZAMI 2020”

W oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego 24. Festiwalu „Lato z Muzami” w Nowogardzie, zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

W pierwotnych datach tegorocznej edycji naszego wydarzenia, od 13 do 19 lipca, w internecie (nasze profile społecznościowe i strona internetowa) będziemy prezentowali znaczące propozycje kina autorskiego – te nowsze i te klasyczne, pełnometrażowe i krótkie, fabuły i dokumenty.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse internetowe były darmowe!

Program naszego internetowego przeglądu to spotkanie z tym co niezwykłe, intrygujące, ciekawe. Sięgnęliśmy po propozycje nowsze i klasyczne, fabularne i dokumentalne, pełnometrażowe i krótkie dokonania polskiego kina. Niektóre filmy są zapewne państwu doskonale znane, ale mamy nadzieję, że dostarczymy widzom też kilku ciekawych odkryć. Sięgamy po kino między innymi twórców, którzy gościli w latach poprzednich na Lecie z Muzami, ale nie tylko.
Będą w naszym programie prezentowane filmy m.in. Marka Koterskiego, Władysława Pasikowskiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Emi Buchwald, Grzegorza Jaroszuka, a z twórców zagranicznych Xaviera Dolana, Baltasara Kormakura, Lukasa Moodyssona. Zaprosimy państwa na dwa seanse niezwykłych pełnometrażowych polskich filmów niezależnych. Wśród klasycznych propozycji sięgniemy po dzieła Friedricha Wilhelma Murnaua, Jiriego Menzla, Sergieja Eisensteina. Obejrzycie państwo najważniejszy polski dokument przybliżający sierpniowe wydarzenia z 1980 roku oraz najgorszy film w historii kina.

Codziennie rano od 13 do 19 lipca będziemy publikowali kolejne nasze filmowe propozycje. Życzymy udanych seansów.

W oczekiwaniu na 24. „Lato z Muzami” ślę serdeczne pozdrowienia.
Do zobaczenia
Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny festiwalu.