Przedszkolne Prezentacje Jasełek „Dzieciaki z Wesołą Nowiną” organizowane są dla grup przedszkolnych z gminy Nowogard. Ich celem jest popularyzacja polskiej tradycji przedstawień jasełkowych wzorowanych na średniowiecznych misteriach franciszkańskich (ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób), wśród najmłodszych i chociaż nie mają charakteru konkursowego, najlepsze prezentacje mogą zostać nagrodzone.

KONKURS | DZIECIAKI Z WESOŁĄ NOWINĄ

KONKURS | DZIECIAKI Z WESOŁĄ NOWINĄ

Jak co roku i tym razem mieliśmy możliwość podziwiania zmagań grup przedszkolnych na corocznej Prezentacji Jasełek „Dzieciaki z Wesołą Nowiną”. Komisja składająca się z obecnych na widowni dyrektorów występujących placówek

oraz p. Elżbiety Tarczykowskiej (wieloletniej instruktor NDK) obejrzała trzy występy: Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola nr 1 im Niezapominajka oraz Publicznego Przedszkola z oddz. Integracyjnymi „Zielone Przedszkole”. Po długich i wnikliwych obradach jury postanowiło przyznać szczególne wyróżnienia wszystkim małym artystom biorącym udział w prezentacjach (ar.)

prezentacjejaselek
Zapraszamy do galerii