ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtubegmina nowogard s

miejsce odkrywania talentów

TEATR "MINI"

Instruktor: mgr Elżbieta Tarczykowska

Wiek uczestników: od 6 do 8 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu

 • środa 16:00 - 18:00 | sala nr 15/16

Opłata:

 • za miesiąc - 40 zł
 • za semestr - 180 zł
 • roczna -  360 zł

 

Grupa najmłodszych dzieci, pracuje od 2015r. Ma za sobą pierwsze wtajemniczenia w trudną sztukę teatru poprzez zabawę, ćwiczenia aktorskie, pracę warsztatową. Przed sobą próbę stworzenia własnego autorskiego przedstawienia teatralnego i możliwość zaprezentowania go na "wielkiej scenie".

 

TEATR MŁODZIEŻOWY FONEM

 

Instruktor: mgr Elżbieta Tarczykowska

Wiek uczestników: od 10 do 13 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu

 • poniedziałek 16:00 - 18:00 | sala nr 15

Opłata:

 • za miesiąc - 40 zł
 • za semestr - 180 zł
 • roczna - 360 zł

 

Zespól istnieje od 2015 r. Ma już za sobą pierwsze udane prezentacje sceniczne. Grupa pracowała , poszukując własnej drogi przez obcowanie z tekstem literackim i tworzenie własnej wypowiedzi scenicznej, czego efektem była realizacja w pełni autorskiego przedstawienia pt.   "Sceny z życia rodzinnego", którego scenariusz oparty był na powieści J. Olech pt. "Dynastia Miziołków".. Przedstawienie zostało zaprezentowane na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, gdzie na etapie rejonowym zespól otrzymał Tytuł Laureata. Ponadto członkowie zespołu brali udział w przygotowaniu widowiska teatralnego . 'Królowa Śniegu" oraz zaprezentowali swe umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. "Ptasie radio" na imprezie "Teatr dzieciom"zorganizowanej przez NDK . W czasie wakacji zespół rozwijał swoje talenty na warsztatach teatralnych prowadzonych w ramach Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych "ARTeria"

 

TEATR "SKRAJU"

 

Instruktor: mgr Elżbieta Tarczykowska

Wiek uczestników: 14+

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu

 • czwartek 16.00-18.00 | sala nr 24

 Opłata:

 • za miesiąc - 40 zł
 • za semestr - 180 zł
 • roczna -  360 zł

 

Zapraszamy wszystkie „dzieci”, te mniejsze, większe i te całkiem duże na zajęcia teatralne, które będą okazją do spotkania dziewczyn i chłopaków: nie tylko tych odważnych, ale także nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, tych grających pierwsze skrzypce w grupie rówieśników i tych stojących nieco z boku, pasjonatów i poszukujących swojej drogi... Każdy znajdzie swoje miejsce w zespole. Będziemy uczyć się jak używając wyobraźni, wyrażać własne emocje i uczucia nie tylko na scenie. Postaramy się coraz lepiej mówić i poruszać się, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu. Przed nami przygoda teatralna, w której postaramy się czegoś dowiedzieć o sobie i innych – czasem w świetle jupiterów, a czasem za kulisami. Poszukamy własnej drogi poprzez obcowanie z dobrym tekstem literackim, ale także poprzez tworzenie własnych wypowiedzi scenicznych.

W programie zajęć m.in.:

- praca na scenie, wykonywanie podstawowych zadań aktorskich,

- ćwiczenia dykcyjne i z zakresu kultury żywego słowa doskonalące technikę wymowy,

- ćwiczenia w rozwijaniu wyobraźni nie tylko scenicznej, improwizacje,

- ćwiczenia ruchowe pozwalające wyrażać emocje,

- przygotowanie przedstawienia opartego na autorskim scenariuszu.

Sukces zespołów teatralnych

Od 12 do 14 maja 2017 r. na Zamku w Świdwinie odbywały się Wojewódzkie Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych. Wzięły w nich udział aż dwa zespoły reprezentujące NDK (inst. Elżbieta Tarczykowska). W kategorii szkół podstawowych - grupa teatralna FONEM, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych - zespół SKRAJU. Miło nam poinformować, że oba zespoły znalazły uznanie w oczach profesjonalnego jury i otrzymały Tytuł Laureata. Młodsza grupa, w składzie: Zosia Baca, Pola Bosiacka, Michalina Kiryk, Aurelia Kubacka, Agata Marczuk, Michalina Mazurczak, Natalia Wątły, Paweł Niemczyn, Gerard Fiał i Igor Tarczykowski, pokazała przedstawienie pt. "Dziób w dziób" wg scenariusza Maliny Prześlugi. Grupa starsza, w składzie: Wiktoria Bucoń Julia Mąkowska, Wiktoria Pawłowska, Ada Ratajczak, Ewa Soroka, Sebastian Feledyn, Jakub Kazuba i Dominik Konieczny, zaprezentowała efekty własnej, autorskiej pracy w spektaklu "Słuchając (się)". Obu zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (ET)

skraju i fonem nagrodzone skraju i fonem nagrodzone

 

Piecuchy z NDK, COŚ - osiągniecia 2015/2016

 • Zespól teatralny "Piecuchy z NDK" - instruktor: Elżbieta Tarczykowska
  • Tytuł Laureata w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Amatorskich Zespołów Teatralnych (etap rejonowy)- Nowogard 2016
 • Zespól teatralny "Coś" - instruktor: Elżbieta Tarczykowska

  Więcej…

Sukces zespołu teatralnego

W dniach 13-15 maja 2016r. na Zamku w Świdwinie odbywał się kolejny Wojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych, na którym NDK reprezentowały dwa zespoły teatralne: "Piecuchy" i zespół "Coś". Jest nam niezmiernie miło poinformować, że starsza grupa występująca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych zdobyła tytuł Laureata, pokazując sztukę pt.” Krótko ciagnąca się historia o Piramie i Tysbe. Tragedia do śmiechu". Gratulujemy!

Więcej…

TEATR COŚ I WILLIAM SZEKSPIR

 COŚ i Szekspir | 19.04.2016 COŚ i Szekspir | 19.04.2016
Więcej zdjęć ...

PIECUCHY: DYNASTIA MIZIOŁKÓW

 Dynastia Miziołków Dynastia Miziołków
Więcej zdjęć ...

{nomultithumb}

bannerek www festiwal

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard