ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtube

miejsce odkrywania talentów

Książki są wśród nas...

coolturalne-ksiazki coolturalne-ksiazki
Więcej zdjęć ...

Kto to jest pisarz? Co robi ilustrator? Gdzie drukuje się książki? Jakie są dzieje książki? Odpowiedzi na te pytania wyszukiwali uczestnicy zajęć "Coolturalne popołudnia w NDK", wśród zgromadzonych materiałów. Próbowali również stworzyć własne ekslibrisy, czyli specjalne znaki, które odróżniają moje książki od cudzych. Można też było pochwalić się swoją ulubioną książką i zachęcić innych do przeczytania jej. (IW)

Ukochany kraj - Polska

 We wtorek, 9 maja, "Coolturalne popołudnia w NDK" rozpoczęły się od prezentacji przyniesionych przez dzieci książek, gier, puzzli, map, ciekawostek i wielu innych rzeczy związanych z tematem spotkania Prowadząca zajęcia, Iwona Wiśniewska, pomagała uczestnikom w omówieniu przygotowanego materiału. Poznaliśmy piękne zabytki Polski, cuda architektury, sławnych ludzi, sławne miejsca np. parki rozrywki, wielkie polskie miasta, ważne historyczne wydarzenia... Nie zabrakło piosenki z popularnego programu telewizyjnego pt. "Kocham Cię, Polsko!". Na podsumowanie zajęć wspaniale przydał się "Quiz o Polsce", gdzie pytania naprawdę były trudne! Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" już 16 maja pt. "Książki". (IW)

coolturalne_popoludnia_kocham polske coolturalne_popoludnia_kocham polske
Więcej zdjęć ...

Więcej…

Czas na rymowanie

We wtorek, 25 kwietnia, tematem spotkania kulturomaniaków z klubu "Coolturalne popołudnia w NDK"  były wiersze. Uczestnicy czytali ulubione wierszyki (królował Pan Pierdziołka), doskonalili szybkie czytanie na trudnych wierszykach łamiących języki no i... rymowali. Był to doskonały sposób na naukę nowych słów i wspaniałą zabawę w grupie. Oto próbki twórczości: "Mała Martyneczka, to dokuczliwa dziewczyneczka. Kiedy się bawiła, to swe policzki zarumieniła." (Martynka),  "Królik, konik, krówka też zbierają na łące perz. Królik pisał wiersz i krowa też, a konik jadł perz." (Zosia i Patrycja). Zapraszamy na następne zajęcia 9 maja pt. "Mój piękny kraj Polska", godzina 16.00. (IW)

coolturalne_popoludnia_wiersze coolturalne_popoludnia_wiersze
Więcej zdjęć ...

Jak daleko do sztuki?

Uczestnicy zajęć "Coolturalne popołudnia w NDK" stwierdzili, że blisko nam do sztuki, bo właśnie tu, w domu kultury tworzy się sztukę i można też w niej aktywnie uczestniczyć. Rozpoczęliśmy spacerkiem po pracowniach i obejrzeliśmy wystawę prac malarskich. Nie zabrakło dobrej książki: o galerii sztuki Zachęta w Warszawie, o sławnych malarzach i ich dziełach, jak Vincent van Gogh, czy Claude Monet. Na zakończenie zajęć uczestnicy mogli sprawdzić swą wiedzę z dziedziny sztuki biorąc udział w quizie o cywilizacji. Następne zajęcia z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" już 25 kwietnia, jak zwykle o godz. 16:00. Zapraszamy na spotkanie z ulubionymi wierszami.

Coolturalne popołudnia_w swiecie sztuki Coolturalne popołudnia_w swiecie sztuki
Więcej zdjęć ...

Coolturalna zachęta do sztuki

Czy sztuka musi być nudna? Niekoniecznie, bowiem współcześnie poważnie myśli się już o dzieciach, jako odbiorcach sztuki. Tworzy się dla nich specjalne wystawy i programy edukacyjne, projektuje się sale przeznaczone na warsztaty i wiele innych. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat przyglądały się sztuce i żeby przynosiła im radość. My, dorośli, powinniśmy kształtować u dzieci postawę aktywnego odbiorcy sztuki. Właśnie najbliższe spotkanie 4 kwietnia, z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" pt. "W świecie sztuki", poświęcone będzie kształtowaniu takich postaw. Zapraszamy jak zwykle o godz. 16:00. (IW)

Więcej artykułów…

Strona 1 z 6

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

MAJ w NDK

ARTERIA 2017

REPERTUAR KINA

Urodziny w kinie

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard