ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtubegmina nowogard s

miejsce odkrywania talentów

Lubimy czas wolny!

We wtorek, 6 czerwca zebrali się wszyscy aktywni kulturomaniacy. Prowadząca zajęcia, Iwona Wiśniewska, przedstawiła swym podopiecznym kilka sposobów spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem książek. "365 niegłupich zabaw po szkole"  to książka, która pobudza kreatywność, rozwija fantazję, odrywa od telewizora i komputera - sio sprzed ekranu! Warto poznać. Natomiast z "Księgą zagadek" można wspaniale spędzić czas i dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy, to wspaniała zabawa i rywalizacja. Należy jednak pamiętać, że zabawy powinny odbywać się pod należytą opieką dorosłych. Udanych wakacji wszystkim uczestnikom "Coolturalnych popołudni w NDK" życzy prowadząca zajęcia - Iwona Wiśniewska.

coolturalne coolturalne
Więcej zdjęć ...

Czas wolny - jak go zagospodarować?

Zbliżają się upragnione wakacje i mnóstwo czasu wolnego! Jak go wypełnić, aby stał się dobrodziejstwem dla dziecka? Należy przygotowywać dzieci do mądrego spędzania czasu wolnego, dać im paletę możliwości. Porozmawiajmy o tym co lubicie robić, pokażcie, co was "kręci" w wolnym czasie? Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" we wtorek 6 czerwca o godz. 16.00. Zabierz ze sobą to "coś", co zajmuje twój wolny czas. (IW)

Więcej…

Książki są wśród nas...

coolturalne-ksiazki coolturalne-ksiazki
Więcej zdjęć ...

Kto to jest pisarz? Co robi ilustrator? Gdzie drukuje się książki? Jakie są dzieje książki? Odpowiedzi na te pytania wyszukiwali uczestnicy zajęć "Coolturalne popołudnia w NDK", wśród zgromadzonych materiałów. Próbowali również stworzyć własne ekslibrisy, czyli specjalne znaki, które odróżniają moje książki od cudzych. Można też było pochwalić się swoją ulubioną książką i zachęcić innych do przeczytania jej. (IW)

Ukochany kraj - Polska

 We wtorek, 9 maja, "Coolturalne popołudnia w NDK" rozpoczęły się od prezentacji przyniesionych przez dzieci książek, gier, puzzli, map, ciekawostek i wielu innych rzeczy związanych z tematem spotkania Prowadząca zajęcia, Iwona Wiśniewska, pomagała uczestnikom w omówieniu przygotowanego materiału. Poznaliśmy piękne zabytki Polski, cuda architektury, sławnych ludzi, sławne miejsca np. parki rozrywki, wielkie polskie miasta, ważne historyczne wydarzenia... Nie zabrakło piosenki z popularnego programu telewizyjnego pt. "Kocham Cię, Polsko!". Na podsumowanie zajęć wspaniale przydał się "Quiz o Polsce", gdzie pytania naprawdę były trudne! Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" już 16 maja pt. "Książki". (IW)

coolturalne_popoludnia_kocham polske coolturalne_popoludnia_kocham polske
Więcej zdjęć ...

Więcej…

Czas na rymowanie

We wtorek, 25 kwietnia, tematem spotkania kulturomaniaków z klubu "Coolturalne popołudnia w NDK"  były wiersze. Uczestnicy czytali ulubione wierszyki (królował Pan Pierdziołka), doskonalili szybkie czytanie na trudnych wierszykach łamiących języki no i... rymowali. Był to doskonały sposób na naukę nowych słów i wspaniałą zabawę w grupie. Oto próbki twórczości: "Mała Martyneczka, to dokuczliwa dziewczyneczka. Kiedy się bawiła, to swe policzki zarumieniła." (Martynka),  "Królik, konik, krówka też zbierają na łące perz. Królik pisał wiersz i krowa też, a konik jadł perz." (Zosia i Patrycja). Zapraszamy na następne zajęcia 9 maja pt. "Mój piękny kraj Polska", godzina 16.00. (IW)

coolturalne_popoludnia_wiersze coolturalne_popoludnia_wiersze
Więcej zdjęć ...

Więcej artykułów…

Strona 1 z 6

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

{nomultithumb}

REPERTUAR KINA

bannerek www festiwal

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard