ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtube

Jak daleko do sztuki?

Uczestnicy zajęć "Coolturalne popołudnia w NDK" stwierdzili, że blisko nam do sztuki, bo właśnie tu, w domu kultury tworzy się sztukę i można też w niej aktywnie uczestniczyć. Rozpoczęliśmy spacerkiem po pracowniach i obejrzeliśmy wystawę prac malarskich. Nie zabrakło dobrej książki: o galerii sztuki Zachęta w Warszawie, o sławnych malarzach i ich dziełach, jak Vincent van Gogh, czy Claude Monet. Na zakończenie zajęć uczestnicy mogli sprawdzić swą wiedzę z dziedziny sztuki biorąc udział w quizie o cywilizacji. Następne zajęcia z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" już 25 kwietnia, jak zwykle o godz. 16:00. Zapraszamy na spotkanie z ulubionymi wierszami.

Coolturalne popołudnia_w swiecie sztuki Coolturalne popołudnia_w swiecie sztuki
Więcej zdjęć ...

Coolturalna zachęta do sztuki

Czy sztuka musi być nudna? Niekoniecznie, bowiem współcześnie poważnie myśli się już o dzieciach, jako odbiorcach sztuki. Tworzy się dla nich specjalne wystawy i programy edukacyjne, projektuje się sale przeznaczone na warsztaty i wiele innych. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat przyglądały się sztuce i żeby przynosiła im radość. My, dorośli, powinniśmy kształtować u dzieci postawę aktywnego odbiorcy sztuki. Właśnie najbliższe spotkanie 4 kwietnia, z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" pt. "W świecie sztuki", poświęcone będzie kształtowaniu takich postaw. Zapraszamy jak zwykle o godz. 16:00. (IW)

Sława - to jest to!

Warto być sławnym, choćby na krótko, tak orzekli uczestnicy zajęć z cyklu " Coolturalne popołudnia w NDK". Matka Teresa, brytyjska rodzina królewska, Janina Ochojska, Wanda Chotomska, Robert Lewandowski, Maryla Rodowicz, to tylko niektóre sławne postacie, o których rozmawiały dzieci z prowadzącą zajęcia Iwoną Wiśniewską. Furorę zrobiło jubileuszowe wydanie "Księgi rekordów Guinnessa", bogato ilustrowane i ukazujące z jak przedziwnych dokonań mogą dokonać sławni ludzie ! Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby móc dołączyć do ekskluzywnego klubu rekordzistów. Poszperaliśmy też w czasopismach, aby zerknąć, co słychać u celebrytów. Zapraszamy na kolejne spotkanie już 4 kwietnia pt. "W świecie sztuki". (IW)

coolturalne_slawni_ludzie coolturalne_slawni_ludzie
Więcej zdjęć ...

Sława - długa, czy krótka?

Co to jest sława? Jak zostać sławnym? Kim są sławni ludzie? Kto to jest celebryta? Takie i inne tematy będą królowały na zajęciach z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK" pt. "Sławni ludzie" już 28 marca o godzinie 16.00. Prześledzimy biografie niektórych postaci ważnych np. dla literatury dziecięce, poznamy niezwykłe osobowości, znane gwiazdy... Masz swojego idola, o którym wiesz niemal wszystko, podziel się z nami swą wiedzą i przynieś na zajęcia coś ciekawego, czekamy! (IW)

Więcej…

Podróż pełna ciekawostek

Sekrety zwierząt, czyli ich tajemnice starali się zgłębić uczestnicy wtorkowych zajęć z cyklu "Coolturalne popołudnia w NDK". Hitem spotkania okazała się mała książeczka pt. "Kupa". Znany przyrodnik Adam Wajrak mówi: pokażcie mi kupę, a powiem wam, jak żyje to, co ją zrobiło. Uczestnicy zajęć przygotowali mnóstwo ciekawostek, przynieśli też swoje ulubione pluszaki, rekord pobiła Zuzia - wszyscy mogli przytulać jej ulubione pandy. Pluszaki są ważne w życiu! (IW)

coolturalne coolturalne
Więcej zdjęć ...

Więcej artykułów…

Strona 1 z 5

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

KWIECIEŃ w NDK

Urodziny w kinie

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard