Zarządzenie Nr 15/2007

Burmistrza Nowogardu

z dnia 10 stycznia 2007 roku

 

w sprawie uzupełnienia składu Kapituły „Lauru Cisowego”.

 

 

§ 1

Podejmuję decyzję o uzupełnieniu składu Kapituły „Lauru Cisowego” o osobę Artura Gałęskiego.

 

W skład kapituły wchodzą następujące osoby:

 

1.      Mieczysław Cedro

2.      Adam Fedeńczak

3.      Franciszek Karolewski

4.      Józef Korkosz

5.      Marek Krzywania

6.      Mieczysław Laskowski

7.      Kazimierz Lembas

8.      Waldemar Pędziszczak

9.      Mirosława Przybyłek – sekretarz Kapituły

10.  Eligiusz Rzechuła

11.  Jan Tandecki

12.  Kazimierz Ziemba – przewodniczący Kapituły

13.  Artur Gałęski

 

§ 2

Kandydatury do wyróżnienia „Laur Cisowy” mogą zgłaszać mieszkańcy gminy Nowogard, stowarzyszenia oraz instytucje działające na terenie gminy Nowogard. Wymagane jest uzasadnienie zgłoszonej kandydatury.

 

§ 3

Zasady przyznawania honorowego wyróżnienia „Laur Cisowy” określa regulamin stanowiący załącznik do niniejszego Zarządzenia.

 

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 10 stycznia 2007 roku.

 

 

Burmistrz Nowogardu

 

Kazimierz Ziemba

   

R E G U L A M I N

 

Zasady zgłaszania oraz przyznawania wyróżnienia

 

„LAUR CISOWY”

 

1.      „Laur Cisowy” jest corocznym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym decyzją powołanej przez Burmistrza Nowogardu Kapituły „Lauru Cisowego” za szczególne osiągnięcia oraz zasługi w promowaniu Ziemi Nowogardzkiej.

2.      „Laur Cisowy” przyznawany jest osobom indywidualnym, zespołom, stowarzyszeniom, firmom i instytucjom z terenu miasta i gminy Nowogard za osiągnięcia w różnych dziedzinach życia społeczo-gospodarczego (gospodarka, oświata, kultura, sport, opieka społeczna i zdrowotna, ochrona środowiska, działalność społeczna) oraz promowanie Ziemi Nowogardzkiej w kraju i za granicą. O ilości wyróżnień w danym roku kalendarzowym, wręczanych podczas „Spotkania Noworocznego” władz samorządowych z przedstawicielami życia społeczno-gospodarczego, decyduje Kapituła wyróżnienia „Laur Cisowy”.

3.      Specjalny „Laur Cisowy” może zostać przyznany osobom indywidualnym, zespołom, firmom, instytucjom i stowarzyszeniom spoza gminy Nowogard (także z zagranicy) za szczególne zasługi dla miasta i gminy Nowogard oraz promowanie Ziemi Nowogardzkiej. Nie ustala się limitu oraz terminu wręczania wyróżnień.

4.      Kapituła „Lauru Cisowego” może jednocześnie opiniować oraz zgłaszać kandydatury do Nagrody Specjalnej Starosty Goleniowskiego „Optimus”.

  

Powyższy regulamin przyznawania wyróżnienia „Laur Cisowy” przyjęto na posiedzeniu Kapituły w dniu 31.12.2003 r.

 

 

LAUREACI  LAURU CISOWEGO 2000-2006

 

Lista wyróżnionych „Laurem Cisowym” za 2000 r. (Ratusz 19.01.2001):

  1. Jerzy Baszkowski – artysta plastyk (kultura i sztuka)
  2. Izabela Koladyńska – nauczycielka (świata)
  3. Mirosława Przybyłek (kultura i sztka)
  4. Ewa Durska – sport (lekka atletyka)
  5. Angelika Mularczyk – sport (tenis stołowy)
  6. Tadeusz Hołubowski – działalność społeczna
  7. Jan Tandecki – działalność społeczna
  8. Józef Korkosz – dyr. SP Wierzbięcin (oświata)
  9. Łukasz Bonda – sport (kolarstwo)
  10. Patryk Bonda – sport (kolarstwo)
  11. Paweł Zugaj – sport (kolarstwo)
  12. Krystyna Łazarz – dyr. Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Nowogardzie
  13. Marian Jeż – dyr. PEBEO Nowogard
  14. Poul Erik Kjærgaard – „Danpotex” Nowogard

  15. Jan Kozłowski – Opel, Toyota Nowogard

15. 

 

Lista wyróżnionych „Laurem Cisowym” za 2001 r. (Ratusz 16.01.2002):

  1. Eligiusz Rzechuła    „Armatura” s.c. (gospodarka)
  2. Andrzej Samborski  „Armatura” s.c. (gospodarka)
  3. Ryszard Sobieralski   PUWiS sp. z o.o. (gospodarka)
  4. Irena Wierzioch  „Noworim” sp. z o.o. (gospodarka)
  5. Zespół „Kapela Rycha” (kultura i sztuka)
  6. Halina Pokorska (kultura i sztuka)
  7. Alina Ochman (działalność społeczna)
  8. Bronisław Rokicki (Specjalny „Laur Cisowy”) – trener, sportowiec
  9. Zbigniew Bortel (działalność społeczna)
  10. Franciszek Karolewski (działalność społeczna)

 

Lista laureatów „Lauru Cisowego” za 2002 rok  (NDK, 17.01.2003 r.)

  1. Aneta Drążewska (kultura i sztuka)
  2. Stanisław Ciechanowski (gospodarka i ochrona środowiska) - Gospodarstwo Hodowlane Świerczewo
  3. Robert Grzegorz Mieleńczuk, Bożena Mieleńczuk (gospodarka i ochrona środowiska) - A.C.F. & Pro-Fur Farm Equipment
  4. Jerzy Okniański, Arnold Gieryń (gospodarka i ochrona środowiska) - PPHU „Joga” Spółka Jawna
  5. Ryszard Posacki UKS „Chrabąszcze” (sport i kultura fizyczna) – trener
  6. Łukasz Kurkowski UKS „Chrabąszcze” (sport i kultura fizyczna) - zawodnik – kolarz
  7. Ewa Sawicka  (oświata i wychowanie) - SP 4 Nowogard
  8. Małgorzata Początek (oświata i wychowanie) - SP 4 Nowogard
  9. Jolanta Ćmil (oświata i wychowanie) - SP Wierzbięcin
  10. Zdzisław Szmit (działalność społeczna) - Kub HDK Nowogard
  11. Kazimierz Lembas (działalność społeczna)

 

Lista laureatów „Lauru Cisowego” za 2003 rok  (NDK, 23.01.2004 r.)

  1. Zofia Gaszewska i Robert Fasuła (gospodarka i ochrona środowiska) - Firma „OKNO” Nowogard
  2. Waldemar Pędziszczak (gospodarka i ochrona środowiska) - Piekarnia i Ciastkarnia Nowogard
  3. Zdzisław Ajs (gospodarka i ochrona środowiska) - Zakład Budownictwa Ogólnego i Utrzymania Dróg „AZBUD” Nowogard
  4. Maciej Tumulec (oświata i wychowanie) - uczeń  IV kl.II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie
  5. Tadeusz Sowa (działalność społeczna) – Nowogard
  6. Magdalena Misztal-Kawecka (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  7. Czesław Polewiak (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  8. Rajmund Zieliński (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  9. Zofia Frydryk (kultura i sztuka) - Nowogard
  10. Zespół Śpiewaczy „WESOŁA FERAJNA” (kultura i sztuka) – Nowogard
  11. Reinhard Woelk (Specjalny Laur Cisowy) - Heide,
  12. Margrit Schlegel (Specjalny Laur Cisowy) - Mülheim,
  13. Stanisław Sobczak (Specjalny Laur Cisowy) – Kalisz.

 

Lista laureatów „Lauru Cisowego” za 2004 rok  (NDK, 28.01.2005 r.)

  1. Józef Dobruchowski (gospodarka) – Stare Wyszomierki
  2. Adam Fedeńczak (gospodarka) – Nowogard
  3. Jan i Elwira Bąk (gospodarka) – Hurtownia Materiałów Budowlanych Nowogard
  4. Teresa Buragas (działalność społeczna, opieka zdrowotna) – Nowogard
  5. Lech Jurek (kultura i sztuka) - Nowogard
  6. Tadeusz Piotrowski (działalność społeczna) – Nadleśnictwo Nowogard
  7. Eugeniusz Heinrich (działalność społeczna) – Nowogard
  8. Zygmunt Zajkowski (działalność społeczna) - Nowogard
  9. Wojciech Ziółkowski (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  10. Zbigniew Szczepkowski (Specjalny Laur Cisowy) - Warszawa

 

Lista laureatów „Lauru Cisowego” za 2005 rok  (NDK, 20.01.2006 r.)

  1. II-ligowy zespół kobiet w tenisie stołowym LUKS Pomorzanin (sport i kultura fizyczna)
  2. Eugeniusz Frasoński (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  3. Jan Piotr Zięciak (kultura i sztuka) – Wojcieszyn
  4. Regina Mąkowska (kultura i sztuka) – Nowogard
  5. Danuta Raczyńska (oświata i wychowanie) – SP Wierzbięcin
  6. Jan Styrna (działalność społeczna) – Nowogard
  7. Mieczysław Cedro (działalność społeczna) - Nowogard
  8. Nikodem Stasik, Łukasz Żminda, Edward Stasik (gospodarka) - „NOWO-GLAS” s.j. Nowogard
  9. Jerzy Kubicki (gospodarka) – Karsk
  10. Jerzy Furmańczyk (gospodarka) – Ostrzyca
  11. Marian Bednarek (Specjalny Laur Cisowy) – Szczecin
  12. Jerzy Mostowski (Specjalny Laur Cisowy) – Warszawa
  13. Marek Leśniak (Specjalny Laur Cisowy) – Velbert (Niemcy)

 

 

Lista laureatów „Lauru Cisowego” za 2006 rok  (NDK, 19.01.2007 r.)

  1. Firma „Rieter Automotive Poland” Sp. z o.o (gospodarka i ochrona środowiska) – Nowogard
  2. Firma „POMTOR” Pana Zdzisława Piwowarskiego (gospodarka i ochrona środowiska) – Nowogard
  3. Firma „WITTER”  Pana Witalija Grebieniuka (gospodarka i ochrona środowiska) – Nowogard
  4. Pan Artur Majchrzak (gospodarka i ochrona środowiska) – Strzelewo
  5. Pan Wojciech Koladyński (oświata i wychowanie) – Nowogard
  6. ks. Grzorz Zaklika (działalność społeczna) – Nowogard
  7. Pani Lidia Tatara (działalność społeczna) – Nowogard
  8. Artur Komisarek (sport i kultura fizyczna) – Nowogard
  9. Gazeta Lokalna Dziennik Nowogardzki (kultura i sztuka) – Nowogard
  1. Peenetal-Schule Gützkow (Specjalny Laur Cisowy) – Gützkow (Niemcy)
  1. Pan Zdzisław Puścian (Specjalny Laur Cisowy) – Nowogard