ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtube

miejsce odkrywania talentów

21. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”

W kolejną dekadę festiwalu „Lato z Muzami” wchodzimy z kilkoma nowymi programowymi propozycjami. Korzystając z doświadczeń lat poprzednich i odpowiadając na głosy zachęty przekazywane przez widzów, postanowiliśmy nieco urozmaicić formułę naszego wydarzenia.  W ramach tegorocznego, 21. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, odbędą się: 7-13 lipca / filmowe wydarzenia sezonu;  7-16 lipca / przegląd filmowych przebojów dla dzieci; 7-16 lipca / warsztaty artystyczne ARTeria; 7-16 lipca plener malarski "Polsko-niemieckie pocztówki z Nowogardu", 12-13 lipca / konkurs Filmowa Młoda Polska; 14-16 lipca / wydarzenia główne „Lata z Muzami”.

Główne dni "Lata z Muzami" będą miały miejsce w tym roku w dniach 14-16 lipca i wtedy w Nowogardzie spodziewamy się wizyty wielu interesujących gości. Nasz program w te dni skupi się na propozycjach polskiej kinematografii, na spotkaniach, warsztatach, a na otwarcie i na finał szykujemy dla widzów specjalne wydarzenia.

Obserwując od wielu lat wielkie zainteresowanie pokazami filmów dla dzieci postanowiliśmy wydłużyć tę propozycję o kilka dni. Od tego roku najmłodsi będą mogli oglądać filmy przez wszystkie 10 dni naszego festiwalu.

W dniach od 7 do 13 lipca planujemy zaprosić widzów do udziału w dwóch, odbywających się codziennie, zróżnicowanych wieczornych wydarzeniach filmowych. Na pewno około 18:00 pokazywać będziemy najważniejsze i najbardziej wartościowe filmowe propozycje z całego świata. Będą to poruszające i głośne produkcje nagradzane na festiwalach, doceniane Oscarami i szeroko komentowane. Bardzo też chcielibyśmy powrócić do wieczornych pokazów na plaży, ale ten element programu nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzony. Jeśli dojdzie do tych seansów, to w ich ramach zaproponujemy mieszkańcom repertuar nieco swobodniejszy. Ta wieczorno-nocna forma filmowych seansów cieszyła się w zeszłym roku dużym zainteresowaniem widzów i chcielibyśmy ją kontynuować, ale z ostatecznymi decyzjami musimy się jeszcze chwilę poczekać.

Od czasu zakończenia zeszłorocznego „Lata z Muzami” widzowie Nowogardzkiego Domu Kultury mogli oglądać w comiesięcznym cyklu krótkie filmowe dokonania młodych polskich twórców. Mamy nadzieję, że dzięki tym prezentacjom zainteresowanie tego typu propozycjami będzie w trakcie nadchodzącego festiwalu znaczące. Integralną częścią programu festiwalu jest bowiem konkurs Filmowa Młoda Polska, w trakcie którego zaprezentujemy kilkanaście najnowszych krótkometrażowych filmów fabularnych. Profesjonalne jury przyzna nagrodę Grand Prix o wartości 2500 złotych.

Integralną częścią „Lata z Muzami” są od kilku lat warsztaty ARTeria, w trakcie których młodzi ludzie poznają tajniki i szkolą się w wielu dziedzinach sztuki pod czujnym okiem fachowców. Specjalnie przygotowany przez artystów i uczniów program będzie można obejrzeć podczas finałowej prezentacji.

W trakcie festiwalu nie zabraknie także koncertów, wernisaży, występu kabaretowego oraz wizyt licznych artystów różnych dziedzin sztuki. Jeden z nich otrzyma doroczny Laur Cisowy za wybitne reżyserskie osiągnięcia. Przez 10 dni goście i uczestnicy „Lata z Muzami” będą integralną częścią przestrzeni miejskiej Nowogardu.

Prace nad programem 21. „Lata z Muzami” trwają, a o ich postępie będziemy informowali na stronie internetowej www.ndk.pl oraz na portalach społecznościowych.

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu. Zapraszamy!

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALU JEST BEZPŁATNY.

 

{nomultithumb}

MAJ w NDK

ARTERIA 2017

REPERTUAR KINA

Urodziny w kinie

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard