ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtube

miejsce odkrywania talentów

Nowogard i "Lato z Muzami" w TVP Katowice

Kilka dni temu w TVP Katowice wyemitowany został nowy odcinek programu „A życie toczy się dalej…”. Jego bohaterem jest Florian Kohut. Artysta ten od wielu lat prowadzi warsztaty malarskie w ramach ARTerii, letniego spotkania młodych artystów, które co roku odbywają się w Nowogardzie.

Unikalną galerię strachów polnych, stanowiących wdzięczne modele obrazów Floriana Kohuta, ekipy Telewizji Katowice odwiedzały wielokrotnie. W nowym odcinku „A życie toczy się dalej…” przypomniane zostały fragmenty reportaży TVP Katowice sprzed kilkudziesięciu lat oraz nowe nagrania z udziałem malarza. Artysta wspomina w nich tegoroczny pobyt w Nowogardzie, nowogardzkie jezioro i Festiwal „Lato z Muzami”. Zapraszamy do wycieczki po galerii Floriana Kohuta - TUTAJ>>>.

Cztery pytania do... Małgorzaty Zajączkowskiej

Jednym z gości tegorocznego, 20. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” była Małgorzata Zajączkowska, która przyjechała do Nowogardu z filmem „Noc Walpurgi” Marcina Bortkiewicza. Jest to opowieść o spotkaniu zmanierowanej divy operowej z młodym dziennikarzem. Pełnometrażowy debiut Marcina Bortkiewicza zdobył pięć nagród na 34. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego, Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i za Najlepszą Rolę Żeńską) oraz nagrodę Złotego Klakiera na Festiwalu Filmowym w Gdyni dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Aktorka specjalnie dla nas zgodziła się wypełnić krótki kwestionariusz, w którym odpowiada na pytania związane z kinem i jej karierą.

Film, który wiele dla Pani znaczy.

Każdy etap ma ważny film. "Noc Walpurgi" na pewno jest moim najważniejszym.

Więcej…

Finałowy pokaz sztucznych ogni

Finałem dnia i festiwalu był pokaz sztucznych ogni, przyjęty entuzjastycznie przez mieszkańców Nowogardu i gości festiwalu.

 Pokaz sztucznych ogni  Pokaz sztucznych ogni
Więcej zdjęć ...

Wręczenie ceryfikatów malarzom

Występ uczestników ARTerii poprzedziły podziękowania skierowane do uczestników pleneru malarskiego, który towarzyszył festiwalowi. Na scenie pojawili się kolejno: Małgorzata Buca, Agata Pełechaty, Ewa Borowska, Melanie Marx, Ewa Jeziorska-Karwowska, Sylwia Godowska, Julija Ogrodowski, Klara Lempert, Lucyna Machowska, Marta Stanisławiak oraz TISI - Mateusz Lempert. Na scenie nie zabrakło również komisarz pleneru Janiny Kołodzińskiej oraz Zofii Frydryk i Floriana Kohuta, którzy w ramach ARTerii prowadzili warsztaty malarskie.

 Wręczenie certyfikatów malarzom  Wręczenie certyfikatów malarzom
Więcej zdjęć ...

Uroczyste zakończenie festiwalu

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w konkursie Filmowa Młoda Polska. Jury w składzie Marcin Bortkiewicz, Monika Kuczyniecka, Małgorzata Steciak i Mira Szymaniak zdecydowało się przyznać Grand Prix filmowi „Czarnowidzka” w reżyserii Joanny Satanowskiej.

 Uroczyste zakończenie festiwalu  Uroczyste zakończenie festiwalu
Więcej zdjęć ...

Więcej artykułów…

Strona 1 z 11

pierwsza
poprzednia
1

{nomultithumb}

MAJ w NDK

ARTERIA 2017

REPERTUAR KINA

Urodziny w kinie

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

{nomultithumb}

WSPIERAJĄ NAS

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard