ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtubegmina nowogard s

miejsce odkrywania talentów

Zapraszamy na kultowy film Sidneya Lumeta

W środę, 10 stycznia o godz. 18:00, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Najlepsze Filmy w Historii Kina. Tym razem doskonały, uhonorowany Oscarem i oparty na faktach film Sidneya Lumeta z 1972 roku ze znakomitą kreacją wielkiego Ala Pacino. Na seans, kawę w cenie biletu i wprowadzenie do filmu zaprasza krytyk filmowy Krzysztof Spór.

„Pieskie popołudnie” opowiada historię nieudanego napadu na bank z 1972 roku. Al Pacino dzięki swojej znakomitej roli stworzył kreację jednego z najbardziej znanych rabusiów banków, jakiego można było oglądać na wielkim ekranie. W rolę jego pomocnika wcielił się nominowany do Złotego Globu John Cazale.

Akcja „Pieskiego popołudnia” rozgrywa się w sierpniu 1972 roku. Sonny (Al Pacino) i Sal (John Cazale) napadają na bank w Brooklynie. Nic nie idzie po ich myśli. W skarbcu nie ma pieniędzy, a zamachowcy, którzy planowali szybką akcję, znajdują się w policyjnym oblężeniu z załogą banku jako zakładnikami. Pertraktować z nimi będą detektyw Moretti (Charles Durning) oraz agent FBI Sheldon (James Broderick).

Autorem scenariusza do "Pieskiego popołudnia" jest Frank Pierson. Tekst inspirowany był rzeczywistymi wydarzeniami i opisującym je artykułem w magazynie "Life". Scenariusz przyniósł Piersonowi statuetkę Oscara.(mm)

{nomultithumb}

{nomultithumb}

REPERTUAR KINA

{nomultithumb}

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard