ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtubegmina nowogard s

miejsce odkrywania talentów

Zapraszamy na wystawę prac Jadwigi Mazan

Artystka mówi o sobie, że nie ma talentu. Twierdzi, że jest raczej rzemieślnikiem, który w walce i trudzie tworzy swoje obrazy. Maluje dopiero od 5 lat, chociaż marzyła o tym od dawna. Rozpoczynała od farb olejnych, ale pokochała akryl. Ten rodzaj farby współgra z charakterem i temperamentem jej pracy nad obrazami. Nie ma wykształcenia plastycznego, ale intensywnie uczy się technik malowania wykorzystując internet, podręczniki, również sama eksperymentuje.

Na początku swojej przygody z malarstwem, powielała pewne schematy w tym za- kresie, ale zawsze dodawała coś od siebie. Z niecierpliwością czekała na taki obraz, o którym mogłaby powiedzieć, że jest tylko jej. Przyjmowała ze spokojem słowa krytyki. Nieufnie odnosiła się do pochwał i zachwytów. Proces tworzenia obrazu nie jest w przypadku tej artystki spokojnym i nudnym siedzeniem przed sztalugą. Nieważne czy maluje pejzaż, architekturę czy abstrakcję zawsze są emocje, którym często towarzyszy nagły, głośny śmiech.

Bezdyskusyjnie największym atutem malarki jest łączenie kolorów. To jej baza, na podstawie której zaczęła tworzyć swoje obrazy. Po uruchomieniu własnej wyobraźni artystycznej, dodaniu kolorystyki i elementów posiadanej techniki malarskiej, powstają obrazy, które z dumą i płaczem określa „tylko moje”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony artystki: www. jadwigamazan.pl (MaM)

alt

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

bannerek www festiwal

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard