ikona pocztafacebook Lato z Muzamiikona facebookikona youtubegmina nowogard s

miejsce odkrywania talentów

Rock, miłość, wiara, przyjaźń. Zapraszamy na spektakl

W piątek, 21 kwietnia 2017 r. o godz. 19:00, zapraszamy na spektakl „Dom wschodzącego słońca”. Jest to prapremierowa sztuka muzyczna Romana Kołakowskiego, napisana i skomponowana specjalnie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie NDK i online.

Akcja „Domu wschodzącego słońca” rozgrywa się w koszalińskim środowisku młodzieży artystycznej – autor przywołuje nazwiska rzeczywistych osób, konkretne miejsca i prawdziwe zdarzenia. Współczesność przeplata się z historią.

izabela20rogowska20 26

Główni bohaterowie to grupa muzyków rockowych – Greg, Lalek, Aga, Maryjanka – którzy poszukują stałego miejsca na próby ambitnego zespołu. Ukończyli szkołę i co dalej? Są pełni zapału i wiary w sens oryginalnej, własnej twórczości, ale wejście w dorosłość zmusza ich do licznych kompromisów artystycznych i trudnych wyborów życiowych.

10006359

Założeniem sztuki jest pokazanie kontrastu pomiędzy fasadowością i komercjalizacją współczesnej Polski, a zapominanymi korzeniami, wymazywaną tradycją. Jak zmienić rozgoryczenie ludzi kształtem kraju, jaki został zbudowany po roku 1989, jak poprawić sytuację „ludzi odsuniętych na margines życia społecznego”? Czy istnieje możliwość porozumienia w oparciu o wspólne doświadczenie przeszłości i akceptację najważniejszych wartości – kulturowych, religijnych, artystycznych?

izabela20rogowska20 23

Muzyka rockowa przeplatać się będzie z innymi gatunkami i stylami. Pytanie zadane niegdyś przez Juliusza Słowackiego „Polska, ale jaka?” wciąż wymaga od każdego z nas własnej odpowiedzi. (MM)

 

{nomultithumb}

{nomultithumb}

bannerek www festiwal

https://www.google.com/calendar/embed?src=sekretariat@ndk.pl&ctz=Europe/Warsaw

{nomultithumb}

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

KONTAKT

SEKRETARIAT tel. 91 39 26 283
FAX 91 39 26 263
poniedziałek-piątek 8.00-16.00
www.ndk.pl
sekretariat@ndk.pl

ADRES

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 7
72-200 Nowogard